Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18-latek ukradł dziecku telefon, żeby spłacić dług u kolegi

Data publikacji 06.04.2023

Kryminalni z lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali 18-letniego mieszkańca Żar, podejrzewanego o rozbój na 11-letniej dziewczynce. Mężczyzna na jednej z ulic miasta, grożąc użyciem przemocy, ukradł dziecku telefon. Wolnością i swoim łupem jednak nie cieszył się długo. Został zatrzymany przez policjantów i usłyszał już zarzut za ten czyn. Śledczym tłumaczył, że ukradł ten przedmiot, bo chciał oddać uzyskane z jego sprzedaży pieniądze koledze. Mundurowi odzyskali własność dziewczynki. Teraz za swój czyn 18-latek będzie odpowiadał przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony, że na jednej z ulic miasta do 11-latki, która pisała wiadomość SMS, podszedł młody mężczyzna i mówiąc do niej słowa „oddaj telefon, bo zrobię Ci krzywdę”, wyrwał jej telefon z ręki i uciekł. Funkcjonariusze po ustaleniu szczegółów kradzieży i wyglądu sprawcy, rozpoczęli poszukiwania.

Policjanci wykonując czynności w tej sprawie ustalili mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim być 18-letni mieszkaniec Żar, który został zatrzymany przez kryminalnych na terenie tego miasta.

Podejrzany usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Przyznał się, że ukradł telefon, bo potrzebował pieniędzy na spłatę długu. Funkcjonariusze ustalili też, że telefon 11-latki zastawiony był w lombardzie. Został przez mundurowych odzyskany i wkrótce zostanie przekazany nastolatce.

Młody mężczyzna będzie teraz oczekiwał na decyzje sądu w swojej sprawie, a za popełniony występek może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawiania wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony