Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bolesławieccy dyżurni zapobiegli tragedii, mężczyzna w kryzysie został odnaleziony i przekazany służbom medycznym

Data publikacji 06.04.2023

Policjanci z Bolesławca otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Nowogrodziec chce targnąć się na swoje życie. Doświadczenie mundurowych nakazywało, aby w takim przypadku działać błyskawicznie. Dwutorowość podjętych przez dyżurnych czynności ukierunkowana na rozmowę z osobą w kryzysie oraz pilne ustalenie jej miejsca pobytu skutkowały uniknięciem tragedii.

Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali z WCPR-u zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Nowogrodziec chce popełnić samobójstwo. Informacja pochodziła od znajomego, który chwilę wcześniej rozmawiał przez telefon z kolegą i otrzymał niepokojącą wiadomość.

Działania policjantów na stanowisku kierowania jednostką były natychmiastowe i dwutorowe. Jeden dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną wskazanym w zgłoszeniu i kontynuował rozmowę z mieszkańcem gminy Nowogrodziec, w celu ustalenia gdzie się znajduje, jednocześnie próbując odwlec od zamiaru odebrania sobie życia.

W tym samym czasie drugi funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania osoby w kryzysie. Niestety dom był pusty, a na podłodze patrol znalazł porozrzucane tabletki. Dalsze działania z wykorzystaniem techniki policyjnej pozwoliły na precyzyjne ustalenie miejsca, gdzie jest osoba potrzebująca pomocy.

Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol z komisariatu w Nowogrodźcu, który odnalazł mężczyznę i przekazał służbom medycznym.

Pamiętajmy, że każdy może kiedyś znaleźć się w trudnej sytuacji i mieć gorszy dzień, jednak warto skorzystać wtedy z fachowej pomocy. W tym celu uruchomiono ogólnopolski telefon dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków oraz osób im najbliższych, a także dla osób dotkniętych przemocą domową, próbami samobójczymi, dla dzieci potrzebujących wsparcia. Linia pomocy pokrzywdzonym czynna przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia: +48 222 309 900.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 99

Powrót na górę strony