Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek zatrzymany na kradzieży paliwa

Data publikacji 07.04.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży paliwa 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Sprawca wyłamał zamek korka wlewu paliwa i ukradł około 100 litrów. Dodatkowo w wyniku analizy prowadzonych postępowań, oprócz zarzutu za kradzież z włamaniem, zatrzymany usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bogatyni razem z funkcjonariuszem z Referatu Prewencji podczas nocnej służby zauważyli na parkingu przy jednym z marketów w Bogatyni, jak mężczyzna spuszcza paliwo z pojazdu ciężarowego. Na widok policyjnego radiowozu, odrzucił wąż, który wykorzystywał do kradzieży i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg pieszy i po chwili zatrzymali uciekiniera.

Jak się okazało 31-letniego mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, włamał się do zbiornika z paliwem i ukradł około 100 litrów oleju napędowego.

Sprawca trafił na komisariat, gdzie za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut. Dodatkowo w wyniku analizy prowadzonych postępowań funkcjonariusze udowodnili mu kradzieże sklepowe. 31-latek z jednego z marketów wynosił artykuły spożywcze i alkohol nie uiszczając opłaty.

Wartość skradzionego mienia wyniosła ponad tysiąc złotych.
|
Teraz podejrzanemu za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony