Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wsiadając za kierownicą popełnił kolejne przestępstwa

Data publikacji 11.04.2023

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Pieńsk zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Jak się okazało, 58-latek posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, cofnięte decyzją starosty uprawnienia, był pod wpływem narkotyków oraz był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Pieńsk zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych bazach danych okazało się, że ma cztery czynne sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary sześciu miesięcy więzienia. Natomiast badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest pod wpływem narkotyków.

Teraz 58-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego na wyrok za popełnione przestępstwa będzie oczekiwał w areszcie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jazda samochodem pomimo cofnięcia uprawnień w drodze decyzji administracyjnej to z kolei przestępstwo z artykułu 180a Kodeksu karnego, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Taka sama kara grozi za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zatrzymanie uprawnień do prowadzenia pojazdów może być w tym przypadku nawet dożywotnie.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony