Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł metalowy regał na słodycze, bo nie miał gdzie trzymać swoich narzędzi

Data publikacji 12.04.2023

Po raz kolejny szybkie i skuteczne działanie jaworskich policjantów doprowadziło do zatrzymania mężczyzny, który ukradł metalowy regał na słodycze, który stał na zapleczu jednego z jaworskich dyskontów spożywczych. Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec miasta. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jaworskiej Policji w trakcie prowadzonych czynności  operacyjno-rozpoznawczych wpadli na trop mężczyzny, który dokonał kradzieży metalowego regału. Szafka na słodycze wartości 2,5 tysiąca złotych stała owinięta folią na zapleczu jednego z jaworskich dyskontów spożywczych.

W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności wykrywczych policjanci ustalili i namierzyli sprawcę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Jawora, dobrze znany stróżom prawa z wcześniejszych występków. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej jednostki.

39-latek usłyszał zarzut kradzieży. W wyjaśnieniach tłumaczył, iż był przekonany, że regał na słodycze był już niepotrzebny obsłudze sklepu i skoro stał na zapleczu, pewnie miał trafić na śmietnik. Jaworzanin przyszedł więc w nocy pod dyskont i załadował regał na wózek ręczny, a następnie przewiózł „łup” do swojego mieszkania. Regał miał mu służyć do przechowywania narzędzi.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do złodzieja, jaworscy kryminalni znaleźli skradziony regał, który wrócił już do właściciela.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony