Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak to dwóch kompletne pijanych mężczyzn ukradło taksówkę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty

Nie takiego kursu spodziewał się taksówkarz, który przyjechał na ul. Noworudzką po dwóch wałbrzyszan. Kiedy zatrzymał się na chwilę w miejscu zamieszkania na Piaskowej Górze, by rozmienić pieniądze, dwaj kompletnie pijani mężczyźni wykorzystali okazję i odjechali jego samochodem. Obaj daleko jednak nie zajechali, gdyż po kilkuset metrach na bocznej ulicy uderzyli w słupek oddzielający chodnik od terenu zielonego i tam porzucili uszkodzony samochód. Nie nacieszyli się również zbyt długo wolnością. 38 i 43-latek już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia zostali zatrzymani przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy.

Kurs realizowany w minioną niedzielę około godziny 11:00 przez wałbrzyskiego taksówkarza zostanie przez niego zapamiętany na długo. Z dwoma nietrzeźwymi klientami przyjechał z dzielnicy Rusinowa, na Piaskową Górę. Potrzebował jednak rozmienić pieniądze, by móc wydać resztę, dlatego udał się do miejsca zamieszkania. Wtedy sprawcy skorzystali z okazji, czyli pozostawionych wewnątrz kluczyków i kompletnie pijani wyjechali na miasto. Przejechali jednak tylko kilkaset metrów i na ul. Chełmońskiego porzucili samochód w stanie uszkodzonym, uderzając ostatecznie w przydrożny słupek.

Natychmiastowe działania przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów pozwoliły na ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży i krótkotrwałego użycia pojazdu, a także zatrzymania obu podejrzanych. 38 i 43-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu. Badania wykazały, że mieli blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się także, że starszy z nich - ten który kierował w stanie nietrzeźwości – był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za tego typu przestępstwo.

Obaj podejrzani po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty za kradzież i krótkotrwałe użycie pojazdu oraz porzucenie go w stanie uszkodzonym, a 43-latek dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni mogą trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu policjanci z zatrzymanym mężczyzną.
  • Na zdjęciu srebrny samochód osobowy, który wjechał w pachołek.
  • Na zdjęciu srebrna taksówka.
Powrót na górę strony