Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 71 km/h, jadąc 121 w obszarze zabudowanym

Data publikacji 12.04.2023

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci z drogówki codziennie patrolują ulice i reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy.

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Każdego dnia, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ujawniają kolejne przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

44-letni mieszkaniec podwrocławskiego Smolca na jednej z ulic dolnośląskiej stolicy, jechał 121 km/h w miejscu, gdzie jechać można maksymalnie 50 km/h.

Wobec kierowcy, który złamał prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Kierowca stracił również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze – to właśnie nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych. Nie popełnijmy błędu mogące kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony