Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne wyroby tytoniowe przejęte przez dolnośląskich policjantów. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 570 tysięcy złotych

Data publikacji 13.04.2023

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli 464 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe przechowywane były w boksie rowerowym w jednym z garaży podziemnych na terenie stolicy Dolnego Śląska. Straty Skarbu Państwo szacowane są na ponad 570 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafił na rynek, a jego właściciel został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na podstawie uzyskanych informacji skierowali się na jedną z ulic dolnośląskiej stolicy, gdzie w garażu podziemnym miały być magazynowane wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

W hali garażowej za znanym policjantom mercedesem stał mężczyzna będący właścicielem boksu rowerowego, w którym jak się po chwili okazało, znajdowały się kartonowe pudełka z nielegalnymi papierosami.  

Policjanci ujawnili w pomieszczeniu papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w łącznej ilości 464 tysięcy sztuk. Właściciel kontrabandy został zatrzymany i trafił w towarzystwie funkcjonariuszy do policyjnego aresztu.

Ujawnione papierosy policjanci dokładnie opisali i przeliczyli. Znaczna ich ilość wskazywała bezpośrednio na zamiar wprowadzenia ich do obrotu, co spowodowałoby uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy w wysokości ponad 570 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. 24-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany mężczyzna za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Na zdjęciu kamizelka policyjna i kartonowe pudełka z wyrobami tytoniowymi.
  • Na zdjęciu kartonowe pudełka z wyrobami tytoniowymi, Na kilku kartonach znajdują się paczki papierosów.
  • Na zdjęciu kartony z wyrobami tytoniowymi znajdujące się na podłodze w magazynie.
Powrót na górę strony