Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sprawca przemocy domowej trafił do aresztu

Data publikacji 14.04.2023

Dzięki działaniom lubińskich policjantów, 43-letni sprawca przemocy domowej został odizolowany od swojej matki i decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Mężczyzna podejrzany jest o fizycznej i psychicznej znęcanie się nad pokrzywdzoną kobietą. Jak ustalono wyzywał ją, bił, wzbudzał lęk, niepokoił, a także groził jej pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zatrzymali agresora, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Podejrzanemu grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta we własnym mieszkaniu przechodziła gehennę. Jej syn, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, a także popychał, uderzał pięściami, stale niepokoił, wzbudzał lęk, a nawet groził pozbawieniem życia.

Wyrodny syn został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kobieta postanowiła przerwać dramat toczący się w jej mieszkaniu i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Agresor usłyszał zarzuty, a na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował 43-latka na 2 miesiące. Przypominamy, że za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ofiary przemocy domowej w obawie przed oprawcą, często nie informują osób postronnych o rozgrywającym się dramacie. Należy pamiętać, że nikt nie ma prawa znęcać się nad członkami swojej rodziny. Potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod numer 112, bądź zgłoś swój problem dzwoniąc na Niebieską Linię pod numerem telefonu: 22 668 70 00. Możesz również zgłosić się do najbliższej jednostki Policji lub do swojego dzielnicowego.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony