Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani przez legnickich policjantów na gorącym uczynku

Data publikacji 14.04.2023

Nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 33-latkowi i 44-latkowi, którzy włamywali się do pojazdów, zaparkowanych na terenie strzeżonego parkingu jednej z legnickich firm. Mężczyźni po wybiciu szyb w pojazdach, kradli wszystko, co było wartościowe. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, schowali się we wraku spalonego auta. Bardzo szybko zostali zdemaskowani przez funkcjonariuszy i już obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony, że na terenie strzeżonego parkingu jednej z legnickich firm dochodzi do włamania.

Skierowany niezwłocznie na miejsce zdarzenia patrol po uzyskaniu od świadka informacji, rozpoczął poszukiwania sprawców. Po kilku minutach policjanci zauważyli dwóch mężczyzn skrywających się we wraku spalonego pojazdu. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Jak się okazało 33-latek i 44-latek wybijali szyby w zaparkowanych tam pojazdach i kradli z wnętrza wartościowe rzeczy. Łupem mężczyzn padły między innymi głośniki, koła, radia samochodowe, a także odkurzacz przemysłowy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, a młodszy z nich został dodatkowo objęty dozorem policyjnym.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony