Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczenie prędkości kosztowało go 2500 złotych i utratę prawa jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 14.04.2023

Funkcjonariusze grupy SPEED w czwartek zatrzymali do kontroli drogowej 61-letniego kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km/h. Mężczyzna stracił prawa jazdy na 3 miesiące.

W czwartek policjanci z oleśnickiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Funkcjonariusze dysponując nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator dokonali pomiaru dynamicznie przemieszczającego się kierującego. 61-latek mimo minięcia znaku informującego go o wjeździe w obszar zabudowany nie zwolnił, znacznie przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość. Mężczyzna lekceważąco podszedł do obowiązujących ograniczeń, poruszając się z prędkością 114 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oleśniccy policjanci zatrzymali 61-letniemu mężczyźnie uprawnienia na 3 miesiące. Kierujący został ukarany wysokim mandatem wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel

tel. 601 589 781

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.02 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.55 KB
    Transkrypcja
Powrót na górę strony