Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże z włamaniem do budynków

Data publikacji 16.04.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 29-latkę podejrzaną o kradzieże z włamaniem. Jak ustalili śledczy, sprawczyni kilkukrotnie włamała się do budynków, gdzie powyrywała za ścian kable elektryczne oraz wszelkiego rodzaju elementy metalowe, które mogła sprzedać w punkcie skupu złomu. Wartość strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Kobieta teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latka kilka razy włamała się do dwóch budynków, w tym do jednego w remoncie. Sprawczyni powyrywała ze ścian kable elektryczne, gniazda, włączniki oraz tablice rozdzielcze, a także ukradła inne metalowe, w tym miedziane, przedmioty, które mogła następnie sprzedać w punkcie skupu złomu. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kilkanaście tysięcy złotych.

Powiadomieni i o kradzieży funkcjonariusze, w oparciu o analizę nagrań z kamer monitoringu oraz na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, wytypowali 29-latkę, jako podejrzewaną o popełnienie tych czynów. Teraz kobieta za swoje występki odpowie przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony