Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci rozdawali rowerzystom odblaski

Data publikacji 15.04.2023

Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy rozdawała odblaski mieszkańcom Legnicy. Do niechronionych uczestników ruchu drogowego trafiły opaski oraz breloki odbijające światło. Każda okazja jest dobra do tego, by przypominać o noszeniu odblasków dla poprawy własnego bezpieczeństwa!

Legnicka policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Iwona Danielewicz rozdawała odblaski w Parku Miejskim w Legnicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Funkcjonariuszka wyposażała rowerzystów w opaski oraz kamizelki odblaskowe. Inicjatywa policjantów była doskonałą okazją, by przypomnieć przede wszystkim seniorom o obowiązujących przepisach ruchu drogowego oraz zachęcić ich do korzystania z odblasków.

Warto przypomnieć, że ten otrzymany od policjantki „drobiazg” daje kierowcy szansę na zauważenie pieszego lub rowerzysty znaczenie szybciej niż osobę, która nie ma na sobie żadnego elementu odblaskowego.

Pieszy bez odblasków w porze wieczorowo-nocnej jest widoczny dla kierowcy z około 30 metrów. Droga hamowania pojazdu jadącego z prędkością 100 kilometrów na godzinę wynosi w przybliżeniu 60-75 metrów. Dlatego piesi czy rowerzyści muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osoby korzystające z odblasków dają szansę kierującemu na zauważenie ich nawet z odległości 200 metrów.

Chociaż obowiązujące przepisy nakładają na pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, to warto także zaopatrzyć się w nie, przemieszczając się po ulicach miast czy też wsi.

Noś odblaski – bądź widoczny i bezpieczny!

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony