Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność! 67-latek stracił 171 tysięcy złotych

Data publikacji 16.04.2023

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali zawiadomieni o popełnieniu kolejnego oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą padł 67- letni mieszkaniec Legnicy, który stracił stracił 171 tysięcy złotych. Uważajmy na oszustów i nie popełniajmy błędów innych.

Policjanci z legnickiej komendy zostali powiadomieni o dokonaniu kolejnego oszustwa metodą na policjanta. Tym razem ofiarą padł 67-letni mieszkaniec Legnicy. Do seniora zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący powiedział, że prowadzi czynności służbowe w sprawie zorganizowanej przestępczości związanej z włamaniami na konta internetowe i bankowe. Przedstawił historię, że dochodzi do włamań na konta a on prowadzi działania mające na celu zabezpieczenie pieniędzy seniora. Dzwoniący pokierował rozmową tak, że wystraszony 67-latek podał swoje dane osobowe oraz hasła i loginy do kont bankowych. Oszuści wyczyścili oba konta legniczanina, przelewając z nich 171 tysięcy złotych, jednak nadal było im mało i złożyli wniosek o kredyt w imieniu seniora.

Zwracamy się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o wydanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Ta forma przestępstwa to oszustwo, grozi za nie kara do 8 lat pozbawiania wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony