Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch sprawców zniszczenia mienia w rękach wałbrzyskich policjantów. Tym razem chodzi o dewastacje samochodów, w tym radiowozu

Data publikacji 16.04.2023

W miniony czwartek w ręce policjantów kryminalnych z wałbrzyskiej komendy trafił 30-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna kilka dni wcześniej uszkodził zaparkowany na terenie jednej z posesji samochód osobowy. Tego samego dnia w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu wpadł 33-letni wałbrzyszanin, który podczas prowadzonej przez policjantów interwencji domowej, kilkukrotnie kopnął w zaparkowany przy jednym z budynków radiowóz. O losie obu zatrzymanych mężczyzn zadecyduje teraz sąd. Grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się na interwencję domową, gdzie 33-latek miał awanturować się ze swoją partnerką. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że prowodyra całego zdarzenia nie było już w mieszkaniu. Po zakończeniu czynności w mieszkaniu policjanci zeszli do radiowozu, gdzie zauważyli, że ktoś kilkukrotnie kopnął w radiowóz, uszkadzając drzwi.

Jak się okazało, zrobił to właśnie 33-latek. Mężczyzna już po chwili trafił w ręce dzielnicowych, a noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Mundurowi potwierdzili, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Sprawca dewastacji usłyszał już zarzut, a za zniszczenie mienia grozi mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia podobną sprawę prowadzili kryminalni z wałbrzyskiej komendy. Kilka dni wcześniej otrzymali oni zgłoszenie, że 11 kwietnia w godzinach porannych nieznany sprawca uszkodził karoserię samochodu osobowego. Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie, że za dewastację mienia odpowiada mieszkający w pobliżu miejsca zdarzenia 30-latek.

Podejrzany został ostatecznie zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Swoje zachowanie tłumaczył stanem nietrzeźwości. Jemu również może grozić nawet pięcioletni pobyt za kratami więzienia.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony