Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakaz zbliżania do pokrzywdzonych i nakaz opuszczenia lokalu to konsekwencje znęcania się przez 37-latka nad rodzicami

Data publikacji 17.04.2023

Na podstawie zebranego przez jaworskich policjantów materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec 37-letniego mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, a dodatkowo również dozoru policyjnego. Jak ustalono podejrzany miał znęcać się nad rodzicami stosując wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną. Za popełniony występek mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może dochodzi sytuacji świadczących o występowaniu przemocy domowej. W związku z uzyskanymi podczas interwencji informacjami, policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie śledczy ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna od kilku lat stosował wobec rodziców różne formy przemocy. Będąc pod działaniem narkotyków wszczynał awantury, w trakcie których bił i wyzywał domowników oraz zakłócał spokój i spoczynek nocny. Zdarzało się również, że mężczyzna zastraszał matkę i ojca oraz groził im pozbawieniem życia.

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami, a prokurator, na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz dozoru policyjnego.

Podejrzany odpowie teraz przed sądem, a za znęcanie się nad rodziną 37-latkowi grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony