Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Natychmiastowa i fachowa pomoc policjantów z Lubina zapobiegła tragedii

Data publikacji 17.04.2023

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zapobiegli tragedii ratując kobietę, która chciała odebrać sobie życie. Dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, zastając nieprzytomną kobietę w jej mieszkaniu. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze ocalili jej życie i przekazali w ręce medyków.

Dyżurny lubińskiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że mieszkanka Lubina, podjęła desperacką decyzję i targnęła się na swoje życie. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze wydziału prewencji sierż. Piotr Czycz i post. Karolina Kaźmierska.

Policjanci zastali pod wskazanym adresem zrozpaczoną zgłaszającą oraz kobietę, która miała widoczne okaleczenia i była nieprzytomna. Mundurowi nie tracąc cennego czasu, przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, cały czas próbując nawiązać kontakt z desperatką. Nie tracąc zimnej krwi, policjanci założyli opatrunek uciskowy, aby powstrzymać dalsze krwawienie i opatrzyli rany. W trakcie udzielania pomocy kobieta odzyskała przytomność. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, funkcjonariusze monitorowali jej funkcje życiowe.

Medycy zabrali lubiniankę do szpitala. Jak się okazało pomoc przyszła na czas.

Pamiętaj, sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Jeśli czujesz się przygnębiony, wiedz, że są instytucje, które będą służyć Ci pomocą. Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:
116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,
22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon.wt. w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 – 15:00 i niedziela w godz. 15:00 – 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 – 21:00 i piątek w godz. 15:00 – 20:00

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony