Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez milickich policjantów mężczyzna odpowie za kradzież felg samochodowych

Data publikacji 18.04.2023

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Bukowicach ukradł sześć aluminiowych felg samochodowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które zostanie niezwłocznie zwrócone pokrzywdzonej. Podejrzanemu za dokonanie kradzieży grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek 14 kwietnia mieszkanka Bukowic w gminie Krośnice zawiadomiła policjantów o kradzieży sześciu aluminiowych felg samochodowych. Były one przechowywane w garażu, który niestety był zamknięty tylko na tzw. skobel, co ułatwiło zadanie złodziejowi. Pokrzywdzona wyceniła wartość skradzionego mienia na łączną kwotę 1500 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tej kradzieży sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Ustalenia poczynione przez śledczych spowodowały, że  jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych zatrzymany został 28-letni mieszkaniec gminy Krośnice, który okazał się sprawcą kradzieży. Ponadto policjanci odzyskali wszystkie skradzione felgi, które mężczyzna zdążył już sprzedać w jednym z milickich punktów skupu złomu. Mienie zostanie niezwłocznie zwrócone pokrzywdzonej.

Zatrzymany 28-latek zaraz po zatrzymaniu usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa opisanego w artykule 278 Kodeksu karnego. Podejrzanemu za dokonanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ponownie apelują o właściwe zabezpieczanie wszelkiego mienia przechowywanego w różnych szopkach, garażach lub innych pomieszczeniach gospodarczych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony