Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej i paser w rękach policjantów z Leśnej i Lubania

Data publikacji 18.04.2023

Skuteczne działania leśniańskich i lubańskich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem oraz pasera. Mężczyźni w wieku 37 i 53 lat już usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich w przeszłości był już skazywany za takie samo przestępstwo, dlatego też za działanie w warunkach recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego starszy kolega może trafić za kratki na 5 lat.

W ubiegłym tygodniu śledczy z Leśnej postawili zarzuty kradzieży mienia oraz kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych w warunkach recydywy 37-letniemu mieszkańcowi gminy Leśna. Do włamań doszło końcem marca oraz początkiem kwietnia br. w Leśnej i Smolniku.

Sprawca pokonując zabezpieczenia w postaci skobli oraz kłódek w drzwiach dostał się do pomieszczeń gospodarczych, skąd kradł między innymi narzędzia elektryczne, siekiery, alufelgi i opony samochodowe. Straty oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych.

Sprawą kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z Leśnej. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o to włamanie. Wspólnie z mundurowymi z Lubania w miniony piątek (14.04.br.), zatrzymali pierwszego z mężczyzn - mieszkańca gminy Leśna.

Z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że skradzione mienie znajduje się w budynku mieszkalnym na terenie Leśnej. W trakcie przeprowadzonych przeszukań posesji należącej do 53-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli część łupów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży mienia oraz kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 53-letni mieszkaniec Leśnej usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony