Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” z udziałem wałbrzyskich policjantów

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego uczestniczyli w półfinale konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Sędziami w jednej z konkurencji byli funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy, którzy zostali zaproszeni do udziału w całym przedsięwzięciu.

17 kwietnia 2023 roku na terenie Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu odbył się półfinał konkursu o nazwie „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości i kultury bezpieczeństwa ekologicznego - edukacji ekologicznej oraz utrwalanie u dzieci praktycznych umiejętności i nawyków związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Zagadnienia konkursu obejmowały obszar wiedzy z udzielania pierwszej pomocy, zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, postaw proekologicznych, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej oraz wielu innych kwestii związanych z bezpieczeństwem dnia codziennego.

Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami sprawdzanymi na tzw. stacjach, prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy: Policji, Straży Pożarnej, ratowników medycznych, Straży Granicznej, ratowników wodnych, Służby Ochrony Kolei oraz Lasów Państwowych. Zawodnicy musieli wykazać się także umiejętnością podejmowania praktycznych działań w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek i mł. asp. Paweł Łabuda z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu sprawdzali i oceniali wiedzę uczestników konkursu na temat rowerzystów i prawidłowego poruszania się po drodze. Mundurowi oceniali także praktyczną wiedzę dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wypadku drogowym rowerzyście.

Mamy nadzieję, że tego typu imprezy uwrażliwią dzieci i młodzież na konieczność zdobywania oraz doskonalenia wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu widzimy policjanta, który ogląda z dziećmi prace konkursowe.
  • Na zdjęciu widzimy policjanta, który rozmawia z dziećmi o tym jak należy opatrywać rany. Jedno z dzieci ma założony opatrunek na nodze.
  • Na zdjęciu widzimy policjantkę, która rozmawia z dziećmi o udzielaniu pierwszej pomocy. Dzieci tłumaczą jakie czynności należy wykonać przy udzielaniu pierwszej pomocy.
Powrót na górę strony