Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Funkcjonariusze Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, zamierzającym podjąć dramatyczną decyzję o odebraniu sobie życia. Z uwagi na realne zagrożenie policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze w krótkim czasie przybyli pod wskazany adres i odcięli pętlę zaciśniętą na szyi 58-latka. Mundurowi w porę udzielili mu pomocy przedmedycznej i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego.

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali informacje o mężczyźnie, który zamierza odebrać sobie życie. Natychmiastowe działania w tej sprawie podjęli policjanci Referatu Wywiadowczego.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na miejscu. Funkcjonariusze wiedzieli, że w tym przypadku każda sekunda jest na wagę złota i może zaważyć na ludzkim życiu. Na szczęście w porę zauważyli mężczyznę i w ostatnich chwili odcięli sznur, którego pętla zaciskała się już na szyi 58-latka.

Szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich policjantów oraz udzielona przez nich pierwsza pomoc przedmedyczna zapobiegły tragedii. Do momentu przyjazdu pogotowia funkcjonariusze nieustannie monitorowali również jego funkcje życiowe.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą bezpłatnie i anonimowo.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

  • Na zdjęciu dwaj policjanci w cywilu z uratowanym mężczyzną.
  • Na zdjęciu uratowany mężczyzna w kocu termicznym.
  • Na zdjęciu tył karetki pogotowia.
Powrót na górę strony