Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie mamy we krwi – wspólnie możemy więcej

Policjanci strzelińskiej jednostki zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Policjanci często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ich uczestnicy są ranni. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ludzkie życie. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Strzelińscy policjanci mają tego świadomość dlatego stale uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

I tak w miniony poniedziałek 17 kwietnia br., przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie przy ul. M. Konopnickiej stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, w którym wszyscy chętni mogli podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz gospodarzy, czyli strażaków i druhów przyłączyli się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie wraz z członkami rodzin oraz mieszkańcami powiatu strzelińskiego. Dzięki wszystkim dawcom bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

#PomagamyiChronimy

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony