Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież elektronarzędzi i metalowych elementów

Data publikacji 20.04.2023

Głogowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży elektronarzędzi oraz złomu stalowego z terenu budowy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży 23-letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Sprawca dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz złomu stalowego o łącznej wartości ponad 3600 złotych z terenu budowy. Policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali 23-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wykonując prace budowlane lub remontowe w domach czy mieszkaniach często pozostawiamy różnego rodzaju narzędzia, materiały budowlane i inne niejednokrotnie cenne przedmioty, które mogą stanowić atrakcyjny łup dla złodziei. Często działki, na których budowane są domy, nie mają jeszcze oświetlenia ani ogrodzenia.

Przypominamy, aby nie pozostawiać na terenie budowy żadnych narzędzi czy materiałów. Gdy jednak jest to niemożliwe, zabezpieczmy je w taki sposób, aby uniemożliwić złodziejowi ich kradzież. Nie zapominajmy o montażu solidnych nawet tymczasowych drzwi i  zawsze zamykajmy je na klucz.

O niepokojących sytuacjach lub podejrzanych osobach, należy natychmiast poinformować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Zadbaj o swoje mienie.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Głogowie
st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony