Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9 zarzutów za kradzieże i usiłowanie włamania usłyszał 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego

Policjanci z Wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy wytypowali i zatrzymali 32-latka podejrzewanego o kradzież mienia z jednej ze szkół na terenie Zgorzelca oraz usiłowanie włamania do kolejnej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów. W związku z tym, że był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał kary więzienia, teraz jego pobyt za kratkami może wynieść nawet 15 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży mienia z jednej ze szkół na terenie Zgorzelca oraz usiłowanie włamania do kolejnej. Łupem sprawcy padły między innymi dwa rowery, a łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 7 tysięcy złotych. W drugim przypadku sprawca wybił okno i wszedł do środka, ale z uwagi na uruchomienie się alarmu uciekł, gubiąc nóż. W wyniku działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze zatrzymali 32-latka podejrzewanego o te przestępstwa.

Dodatkowo mężczyzna podejrzewany był o liczne kradzieże sklepowe. Jego łupem padały między innymi ubrania i alkohol, gdzie wartość strat wyniosła ponad 4 tysiące złotych.

32-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał łącznie 9 zarzutów.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. W związku z tym, że był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał kary więzienia, teraz może spędzić za kratkami nawet 15 lat.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • Na zdjęciu nóż leżący na ziemi.
  • Na zdjęciu rozbita szyba.
  • Na zdjęciu rozbita cegłówka leżąca na ziemi.
Powrót na górę strony