Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży samochodu

Data publikacji 21.04.2023

Oławski sąd wydał decyzję o aresztowaniu tymczasowym na okres 3 miesięcy 43-letniego mężczyzny, podejrzanego o kradzież samochodu osobowego z terenu MOP Oleśnica Mała. Mężczyzna został zatrzymany dzięki dobrej współpracy oławskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, na których terenie "wpadł".

W piątek, 14 kwietnia br. około godz. 14:00, dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pozostawionego na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych w Oleśnicy Małej samochodu osobowego marki BMW.

Podczas ustaleń okazało się, że prawdopodobnym sprawcą jest 43-letni mężczyzna, mieszkaniec Sieradza. Dzięki pracy operacyjnej oławskich kryminalnych ustalono, że mężczyzna skradzionym samochodem porusza się drogą krajową nr 43 w kierunku Częstochowy. Ustalenia oraz bardzo dobra współpraca policjantów oławskich i kłobuckich doprowadziła do zatrzymania 43-latka.

Mężczyzna został zatrzymany kilka minut przed godz. 18:00 przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego kłobudzkiej jednostki, a następnie został przekazany oławskim kryminalnym. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku.

Zatrzymany 43-latek został doprowadzony do oławskiej jednostki, a w niedzielę 16 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Oławie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony