Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny z udziałem motocyklisty - Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Data publikacji 24.04.2023

Policjanci kolejny raz apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, zachowali czujność i rozwagę na drodze. Czasem wystarczy tylko chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Wybierając się nawet w krótką podróż należy jechać ostrożnie i dostosować prędkość do warunków ruchu.

W minioną sobotę przed godziną 19:00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Krzywa. Kierujący motocyklem 42-latek, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, po najechaniu na próg zwalniający stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia motocykl zapalił się. Na miejsce natychmiast udali się policjanci legnickiej drogówki oraz inne służby ratownicze, lecz niestety motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Rozpoczynający się sezon motocyklowy i korzystne warunki pogodowe będą skutkowały zwiększeniem się liczby użytkowników motocykli na naszych drogach. Duża moc silników jednośladów pozwala na osiąganie nimi dużych prędkości, co w połączeniu z niekorzystnymi warunkami drogowymi, przeszkodą, zwierzęciem, czy też innym uczestnikiem ruchu, może stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla kierujących tymi pojazdami.

Pamiętajmy, że motocykliści pozbawieni są praktycznie elementów służących ochronie ich życia i zdrowia, a sam kask niejednokrotnie nie jest w stanie uratować im życia.

Policjanci przypominają kierowcom, że wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drodze, ale również partnerskie zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony