Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowała w stanie nietrzeźwości, sąd wydał wyrok w tej sprawie już następnego dnia

Data publikacji 26.04.2023

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Wołowie zatrzymali do kontroli drogowej 46-latkę, która łamiąc zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierowała samochodem osobowym, znajdując się dodatkowo w stanie nietrzeźwości. Następnego dnia sąd wydał wyrok w tej sprawie, wymierzając mieszkance powiatu wołowskiego karę pozbawienia wolności na okres 1 roku w zawieszeniu na 3 lata, świadczenie pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat.

Policjanci wołowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia kierowania w stanie nietrzeźwości samochodem osobowym. Stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej opisywany pojazd, a od kierującej nim 46-latki od razu wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkanki powiatu wołowskiego wykazało u niej niemal 1 promil tej substancji w organizmie.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ustalili, że kobieta nie powinna w ogóle kierować samochodem, gdyż posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec 46-latki została ona zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Następnego dnia Sądu Rejonowy w Wołowie, na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, wydał oskarżonej wyrok, wymierzając jej karę 1 roku pozbawienia w zawieszeniu na 3 lata, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10 tysięcy złotych, a także środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Apelujemy!

Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, iż może być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, powiadom o tym Policję! Być może uratujesz komuś zdrowie, a nawet życie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony