Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany jeleniogórzanin za pralką uprawiał konopie indyjskie

Data publikacji 28.04.2023

Policjanci z komendy w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę i posiadanie środków odurzających. Swoje konopie indyjskie trzymał w doniczkach schowanych za pralką. Teraz za swój występek odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zespołu do spraw Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uprawę krzewów konopi indyjskiej oraz posiadanie środków odurzających.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że mężczyzna ten może posiadać w swoim domu narkotyki. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania mężczyzny, podejrzenia potwierdziły się. Okazało się, że w specjalnie przygotowanym miejscu schowanym za pralką, mężczyzna uprawiał w doniczkach krzewy w różnych fazach rozwoju. Ponadto, jak się okazało w trakcie czynności, 30-latek posiadał wytworzone przez siebie środki odurzające w postaci suszu marihuany oraz grzybów halucynogennych.

30-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełniony czyn odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

  • w pomieszczeniu krzewy konopi indyjskiej
  • w pomieszczeniu krzewy konopi indyjskiej
  • w pomieszczeniu krzewy konopi indyjskiej
Powrót na górę strony