Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził autostradą 195 km/h, a do tego był poszukiwany

Data publikacji 02.05.2023

Legniccy policjanci podczas służby pełnionej na autostradzie A4, zauważyli pojazd, którego kierujący znacząco przekraczał dozwoloną prędkość, gdyż jechał aż 195 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 110 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był również poszukiwany, a 2500 złotych to wysokość mandatu, jaki otrzymał za brawurową jazdę.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, pełniąc służbę z wykorzystaniem wideorejestratora na odcinkach Autostrady A4, zauważyli Mercedesa, który jechał z prędkością 195 km/h na odcinku, gdzie jest ona ograniczona do 110 km/h.

Mundurowi po dokonaniu pomiaru zatrzymali kierującego tym pojazdem do kontroli drogowej. W trakcie wykonywania czynności okazało się ponadto, że był on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Do konta ukaranego zostało dopisane również 15 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń i dostosowujmy ją do panujących na drodze warunków.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony