Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie nastolatki zatrzymane za rozbój. Decyzją sądu rodzinnego najbliższe trzy miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich

Data publikacji 02.05.2023

Błyskawiczne działania wałbrzyskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch nastolatek podejrzanych rozbój na 14-letniej mieszkance Wałbrzycha. Nieletnie w wieku 13 i 15 lat uderzając po twarzy i kopiąc po całym ciele doprowadziły młodą wałbrzyszankę do stanu bezbronności, a następnie ukradły jej telefon komórkowy. Sprawczynie rozboju decyzją sądu rodzinnego zostały umieszczanie na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

28 kwietnia o godz. 20:00 dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu został powiadomiony o rozboju na 14-letniej mieszkance Wałbrzycha, do którego doszło na ul. 1-go Maja. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i zebrali informacje na temat tego zdarzenia. Ustalili, że pokrzywdzona wychodząc z bloku, w którym mieszkała, została zatankowana przez znaną jej osobiście 15-latkę. Sprawczyni uderzyła pokrzywdzoną kilkukrotnie w twarz, zaczęła ją szarpać, a następnie przewróciła na chodnik. Wtedy dołączyła druga ze sprawczyń - 13-latka i razem zaczęły kopać pokrzywdzoną po całym ciele. W konsekwencji zabrały 14-latce telefon komórkowy i uciekły.

W wyniku pracy operacyjnej nieletnie sprawczynie rozboju natychmiast zostały zatrzymane przez policjantów Ogniwa Wywiadowczego Wydziału Prewencji wałbrzyskiej komendy. Obie nastolatki trafiły do Policyjnej Izby Dziecka. Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych, sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu 13 i 15 latki w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony