Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ząbkowiccy policjanci pomogli rannemu puszczykowi

Data publikacji 06.05.2023

Każdy dzień służby dla policjanta jest inny. Nie jest on w stanie przewidzieć jakie interwencje będzie zmuszony podjąć, jednak zawsze ruszając w patrol jest gotowy nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Tak też było w przypadku dzielnicowych z rejonu Gminy Bardo, którzy uratowali małego puszczyka. Ranny ptak ze złamanym skrzydłem błąkał się przy Drodze Krajowej nr 8.

Każda żywa istota zasługuje na pomoc. Doskonale o tym wiedzą ząbkowiccy policjanci, którzy przyjęli zgłoszenie o błąkającej się przy Drodze Krajowej nr 8 sowie. Ich szybka i sprawna reakcja pozwoliła odnaleźć przestraszone zwierzę. W tej sytuacji liczył się czas, gdyż przy tak ruchliwej drodze ptak nie miał szans na przeżycie.

Funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania. Na miejscu okazało się, że sowa ma uszkodzone skrzydło i nie jest w stanie samodzielnie odlecieć. Policjanci nie tylko zabrali wystraszonego puszczyka z drogi, ale znaleźli mu bezpieczne miejsce jakim jest Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Puchaczówka”, gdzie wykwalifikowana kadra pomoże zwierzęciu w pełni wrócić do zdrowia.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony