Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubańskie „Słoneczka” odwiedziły miejscowych policjantów

Data publikacji 06.05.2023

Policjantów z Lubania odwiedziły przedszkolaki ze Słonecznego Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Lubaniu. Maluszki przybyły do komendy w ramach prowadzonych zajęć dydaktycznych dotyczących służb ratunkowych. Mundurowi podczas spotkania przypomnieli między innymi zasady bezpieczeństwa na drodze oraz funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej, a także przybliżyli pracę policjantów.

Grupa „Gwiazdeczek” zawitała do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, natomiast grupę „ Sopelków” odwiedzili policjanci. Wszystko to w ramach prowadzonych przez Słoneczne Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Lubaniu, działań dotyczących pracy służb ratowniczych.

W trakcie wycieczki maluszki miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Goście zwiedzili stanowisko kierowania i miejsca, gdzie na co dzień funkcjonariusze pełnią służbę. Miłą atrakcją było spotkanie z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu podkomisarzem Dariuszem Ślęzakiem, który opowiedział o swoje służbie w Policji, a pytań było co nie miara.

Dzieciaczki sprawdziły jakimi urządzeniami podczas służby dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Chętni mogli przymierzyć elementy umundurowania. Policjanci wyjaśnili dzieciom do czego służy taki sprzęt i w jakich sytuacjach się go używa.

Spotkanie było również okazją do przypomnienia dzieciom jak ważne jest noszenie odblasków i jak wpływa to na ich bezpieczeństwo na drodze. Milusińscy wykazali się dużą wiedzą pamiętając numery telefonów alarmowych odpowiednich służb.

Uśmiechnięte twarze dzieci były bezcenne. Wizyta zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony