Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad partnerką

Data publikacji 08.05.2023

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad swoją partnerką. Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności okazało się również, że 53-latek odpowiedzialny jest za inne przewinienia, między innymi kradzież pieniędzy oraz zniszczenie mienia. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy był wystarczający, aby sąd, na podstawie wniosku prokuratora i Policji, postanowił o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego, wyznaczając 3 miesiące aresztu tymczasowego dla podejrzanego.

Lubańscy policjanci podjęli interwencję w sprawie znęcania się nad partnerką przez 53-latka. Podczas czynności mundurowi ustalili, że koszmar kobiety rozpoczął się w styczniu bieżącego roku i trwał do momentu zatrzymania agresora przez mundurowych. W tym czasie mężczyzna stosował wobec pokrzywdzonej przemoc psychiczną i fizyczną, a w dniu interwencji pobił ją, uderzając po całym ciele oraz groził jej pozbawieniem życia. Dodatkowo agresor zniszczył wyposażenie mieszkania, uszkadzając między innymi telewizor, rozbijając szyby oraz łamiąc meble.

Ponadto ustalono, że dokonał on kradzieży pieniędzy na szkodę pokrzywdzonej

Policjanci już w trakcie prowadzonej interwencji procedurę Niebieskie Karty, a następnie rozpoczęli czynności mające na celu zgromadzenie jak największej ilości dowodów na potrzeby postępowania karnego. Prokurator nadzorujący postępowanie poparł wniosek śledczych, dzięki czemu materiały dowodowe zebrane przez policjantów trafiły do sądu razem z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i postanowił o tymczasowym aresztowaniu 53-latka na 3 miesiące.

Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty popełnienia przestępstw: znęcania się, kradzieży oraz zniszczenia mienia. O dalszym jego losie zdecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Opis filmu: Na filmie policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.9 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony