Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali wyścig kolarski

Wczoraj w Jaworze odbyła się VI Jaworska Pajda Chleba. W zabezpieczeniu wyścigu brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, WRD KWP Wrocław, KPP Świdnica, KPP Złotoryja oraz SPPP Legnica, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla wszystkich służb. W zapewnieniu bezpieczeństwa na jaworskich ulicach oraz drogach powiatu jaworskiego oprócz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wzięli udział również funkcjonariusze: WRD KWP we Wrocławiu, KPP Świdnica, KPP Złotoryja, SPPP Legnica oraz strażacy. Sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja utrudnień, na jakie natrafią kierowcy i piesi.

Tegoroczna VI Jaworska Pajda przebiegała ulicami miasta Jawora oraz drogami powiatu jaworskiego na trasie: Jawor, Myślibórz, Myślinów, Pomocne, Stanisławów, Sichów, Chroślice i Bogaczów. Uczestnicy wyścigu mogli podziwiać piękne widoku Krainy Wygasłych Wulkanów oraz Pogórza Kaczawskiego. Zmagania kolarzy rozpoczęły się o godzinie 11:00 startem na jaworskim Rynku. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w dwóch kategoriach – Mała Pajda na dystansie 46,3 km i Duża Pajda licząca 65,3 km. Na każdej z tras kolarze eskortowani byli przez policyjne radiowozy oraz motocykle. Do rywalizacji stanęło łącznie 133 zawodników.

Podczas całego wyścigu policjanci czuwali nad bezpiecznym przejazdem kolarzy. Policyjne patrole kierowały ruchem na trasie przejazdu kolarzy oraz na skrzyżowaniach z odcinkami dróg i ulic, wyłączonymi na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbali m.in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. Policjanci byli też zaangażowani w pilotaż kolumn wyścigowych.

Prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie wyścigu przez wszystkich zaangażowanych policjantów, współpraca z organizatorem i innymi służbami sprawiły, że w czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

  • Na zdjęciu radiowóz stojący na linii startu, pod banerem wyścigu kolarskiego.
  • Na zdjęciu policjanci na motorach podczas wyścigów.
  • Na zdjęciu samochód straży pożarnej oraz dwaj policjanci oraz strażak.
  • Na zdjęciu radiowóz stojący na trasie wyścigu kolarskiego.
  • Na zdjęciu policjantka z uczestnikiem wyścigu kolarskiego.
  • Na zdjęciu dwaj policjanci oraz strażak.
Powrót na górę strony