Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad tysiąc papierosów i 12 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy

Data publikacji 08.05.2023

Na ponad 7 tysięcy złotych zostały wyliczone strata Skarbu Państwa wynikająca z braku opłaty akcyzowej za papierosy i tytoń, który nielegalnie posiadał w swoim domu zatrzymany przez milickich policjantów 67-letni mieszkaniec gminy Krośnice. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów akcyzowych.

W piątek 5 maja w godzinach porannych policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Krośnice, gdzie według wcześniejszych ustaleń mieszkający tam mężczyzna miał przechowywać tytoń bez obowiązkowych znaków akcyzy. Na miejscu zastano 67-letniego mężczyznę, w jego obecności policjanci przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W trakcie tych czynności policjanci zabezpieczyli parciany worek z zawartością rozdrobionego wysuszonego tytoniu o wadze ponad 12 kilogramów oraz karton z zwartością ponad tysiąca papierosów. Policjanci potwierdzili, że nielegalnie posiadany przez mężczyznę tytoń oraz papierosy nie posiadały żadnych znaków akcyzowych.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony wraz z zabezpieczonym tytoniem i papierosami do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Po ich zakończeniu mężczyzna został zwolniony, a zabezpieczony tytoń i papierosy trafiły do policyjnego depozytu.

Policjanci wstępnie ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu takiej ilości papierosów i tytoniu bez opłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 7 tysięcy złotych. Postępowanie jest w toku – mundurowi między innymi ustalają pochodzenie zabezpieczonego towaru. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia skarbowego.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony