Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący chciał dać policjantom łapówkę na kolację w zamian za odstąpienie od czynności służbowych

Data publikacji 09.05.2023

Sycowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego siedzącego za kierownicą osobowego Daewoo. Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie kierującego. Podczas interwencji mężczyzna chciał wręczyć policjantom łapówkę, a gdy poinformowali go, że popełnia kolejne przestępstwo, zaczął im ubliżać.

Policjanci patrolując rejon gminy Dziadowa - Kłoda zauważyli osobowe daewoo, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. W momencie zatrzymania do kontroli drogowej okazało się, że kierującym jest 59-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości policyjny alkomat wskazał blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi podczas wykonywania czynności poinformowali kierującego, że w związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zostaje mu zatrzymane prawo jazdy. Wówczas mężczyzna powiedział do policjantów „to na kolacje i będzie po sprawie”, wyciągając z kieszeni spodni 160 złotych. Swoim nieuczciwym zachowaniem pogrążył się jeszcze bardziej. Mężczyzna został poinformowany, że popełnił kolejne przestępstwo.

Nie był to jednak koniec problemów 59-latka. W chwili gdy usłyszał od mundurowych, że wręczona łapówka zostaje zabezpieczona jako dowód w sprawie, bardzo się zdenerwował. Mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, po czym wielokrotnie znieważył policjantów. Po wykonanych czynnościach kierujący został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W chwili wytrzeźwienia usłyszał zarzuty, do których się przyznał. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

  • Na zdjęciu banknoty 100, 50 i 10 złotych.
  • Na zdjęciu mężczyzna prowadzi zatrzymanego.
  • 1,94 promila alkoholu we krwi, wynik widniejący na wydruku z alkomatu.
Powrót na górę strony