Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czołowe zderzenie motocykla z ciężarówką

Złotoryjscy policjanci prowadzą czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, do jakiego doszło 8 maja br. na terenie powiatu złotoryjskiego. Kierujący motocyklem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, w następstwie czego zderzył się czołowo z ciężarówką. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okazało się, że nie miał uprawnień, był pod wpływem alkoholu, a jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Podgórki, gdzie kierujący motocyklem na zakręcie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym.

Motocyklista w wyniku odniesionych obrażeń, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został przewieziony karetką do szpitala. Badanie alkomatem wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, natomiast motocyklista był pod wpływem alkoholu. Szczegółowe badania krwi wykażą jego dokładne wartości oraz to czy był także pod wpływem substancji psychotropowych.

Czynności wykonane na miejscu wykazały również, że 45-letni motocyklista miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jednoślad, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Na czas trwania działań policjantów ruchu drogowego i technika kryminalistyki ruch na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia, był wstrzymany. Złotoryjscy policjanci będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie. 45-latkowi za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mając na uwadze to zdarzenie, policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożność na drodze. Słoneczna pogoda sprawia, że na drogach każdego dnia pojawia się więcej motocyklistów. Oczywiście podstawą bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie.

Stosowanie się między innymi do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, trzeźwość, prawidłowe manewry wyprzedzania lub wymijania to elementy, dzięki którym jazda motocyklem będzie bezpieczna dla samych motocyklistów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony