Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-latek zniszczył ekran paczkomatu. Zatrzymali go jaworscy policjanci

Data publikacji 10.05.2023

Jaworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie ekranu paczkomatu. 39-latek nie mógł nadać paczki i w nerwach uderzył pięścią w ekran urządzenia. Wartość strat oszacowano na kwotę 600 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu jaworscy policjanci dostali zgłoszenie o zniszczeniu ekranu paczkomatu. Do tego aktu wandalizmu doszło w Jaworze przy jednym z miejscowych marketów, a straty zostały wycenione przez właściciela na blisko 600 złotych.

Wandala niszczącego ekran zarejestrowały kamery zamontowane przy paczkomacie. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania mężczyzny, którego kamery nagrały w chwili, gdy uderzył pięścią w wyświetlacz.

Sprawcą okazał się 39-letni mieszkaniec Jawora, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Wandal usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a w swoich wyjaśnieniach tłumaczył, że powodem uszkodzenia wyświetlacza był fakt, że nie mógł dwukrotnie wpisać prawidłowo kodu nadania paczki. Zdenerwował się i w emocjach uderzył pięścią w ekran.

Podejrzany wiedział, że sytuacja ta została zarejestrowana przez kamerę zamontowaną na paczkomacie, w związku z czym spodziewał się, że niebawem odwiedzą go funkcjonariusze Policji.

Za tego typu występek mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Opis filmu: Deskrypcja w załączeniu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.07 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony