Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja sklepowego [FILM]

Data publikacji 11.05.2023

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Policji w Legnicy, pełniąc służbę na terenie miasta, po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży słodyczy z jednego z popularnych dyskontów. Mężczyzna podczas ucieczki wyrzucił skradziony towar i zgubił telefon. 28-latek trafił do najbliższej jednostki Policji, gdzie mundurowi udowodnili mu więcej tego typu przestępczych czynów.

Policjanci SPPP z Legnicy po godzinie 7.00 zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, którego ewidentnie widok oznakowanego radiowozu zelektryzował. Mieszkaniec energicznie zmienił kierunek marszu, co od razu wydało się podejrzane przejeżdżającym tamtędy funkcjonariuszom.

Mężczyzna, gdy zobaczył, że z radiowozu wychodzą policjanci, zaczął uciekać, wyrzucając po drodze skradzione słodycze i gubiąc własny telefon. 28-latek uciekał chodnikami, po czym wbiegł do jednej z kamienic, gdzie został zatrzymany przez legnickich mundurowych. Na rękach uciekiniera znalazły się kajdanki, a następne kroki postawił w kierunku radiowozu.

Funkcjonariusze odzyskali w całości skradziony towar, a także zgubiony przez mężczyznę telefon komórkowy. Niestety z uwagi na uszkodzenie opakowań, nie wszystkie słodycze trafiły do powtórnej sprzedaży. 28-latek ukradł łącznie 19 opakowań czekoladek o łącznej wartości ponad 450 złotych.

Dalsze czynności przeprowadzone z zatrzymanym wykazały, że jest on odpowiedzialny także za inne tego typu przestępcze działanie. Mężczyzna w krótkim odstępie czasu 3-krotnie wynosił ze sklepu alkohol, nie uiszczając należnej opłaty, a wówczas straty sięgnęło ponad 2 tysięcy złotych.

Spotkanie z policjantami zakończyło się przewiezieniem 28-latka do policyjnego aresztu. Zgodnie z aktualnymi przepisami przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie miłośnika cudzego mienia zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP
we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.71 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony