Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 115 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 11.05.2023

Mandat 2000 złotych i zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, to efekt jazdy 34-letniego mężczyzny jedną z wrocławskich ulic. Kierujący na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał 115, a tę dynamiczną jazdę zarejestrowali ręcznym miernikiem prędkości mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci z drogówki podczas pełnienia służby na ulicy Karkonoskiej, zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego Skodą. Policjanci dokonali pomiaru prędkości pojazdu i okazało się, że 34-latek, jedzie o 65 km/h szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h.

Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Policjanci mają nadzieję, że okres bez prawa jazdy skłoni mężczyznę po jego odzyskaniu, do ostrożniejszej i zgodnej z przepisami jazdy.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony