Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący mercedesem uciekając przed policjantami uderzył w ogrodzenie

Data publikacji 12.05.2023

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który uciekał przed policjantami pojazdem marki Mercedes. Podczas jazdy uderzył w ogrodzenie, a jego pojazd znalazł się na boku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się po chwili okazało, wszystkiemu winny był alkohol, bo mężczyzna był nietrzeźwy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas nocnej służby na terenie miasta próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Podczas ucieczki przekraczał dozwoloną prędkość i w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w ogrodzenie.

Jak się okazało, oprócz 31-letni kierującego w pojeździe było dwóch pasażerów. Funkcjonariusze podczas podjętych czynności wyczuli od kierującego woń alkoholu, w związku z czym przeprowadzili badanie, które wykazało, że ma on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Samochód został usunięty na koszt właściciela, a on sam trafił do policyjnej celi.

31-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony