Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został zatrzymany przez milickich policjantów po tym jak ukradł elektronarzędzia z busa zaparkowanego na terenie miasta

Miliccy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który ukradł busa z zaparkowanego na terenie miasta elektronarzędzia o łącznej wartości tysiąca złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, które sprawca kradzieży ukrył w … wózku dziecięcym. Mundurowi na kanwie tej sprawy przypominają wszystkim właścicielom samochodów o ich właściwym zamykaniu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu zgłosił się mężczyzna, który powiadomił policjantów, że ktoś ukradł z jego busa marki Volkswagen zaparkowanego przy jednej z milickich ulic elektronarzędzia w postaci młota udarowego, wiertarki oraz ręcznej szlifierki. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego mienia na łączną kwotę 1000 złotych. Okazało się, że samochód nie był zamknięty, co niestety ułatwiło zadanie złodziejowi.
    
Już następnego dnia od złożenia zawiadomienia o tym przestępstwie policjanci z wydziału kryminalnego na podstawie uzyskanych informacji oraz właściwego rozpoznania miejscowego środowiska przestępczego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim znany już policjantom 21-letni mieszkaniec Milicza. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali także wszystkie skradzione elektronarzędzia, które sprawca ukrył w wózku dziecięcym stojącym na klatce schodowej budynku, w którym mieszka. Odzyskane elektronarzędzia zostaną niezwłocznie zwrócone pokrzywdzonemu.
    
Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do milickiej komendy Policji, gdzie usłyszał zarzut związany z dokonaną kradzieżą. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku, a sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie.
    
Policjanci przypominają wszystkim właścicielom samochodów:

  • nie zostawiaj bagażu i innych przedmiotów na widoku, zabieraj je ze sobą lub zamykaj w bagażniku,
  • zamykaj drzwi za każdym razem, gdy opuszczasz samochód,
  • klucze zabieraj zawsze ze sobą nawet jeśli samochód stoi w garażu,
  • zainstaluj alarm i włączaj go, gdy opuszczasz samochód (choćby na chwilę),
  • nigdy nie zostawiaj żadnych dokumentów w pojeździe, a zwłaszcza dowodu rejestracyjnego i rachunków ubezpieczeniowych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

  • Na zdjęciu skradzione elektronarzędzia.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  • Na zdjęciu wózek dziecięcy, a w środku skradzione elektronarzędzia.
Powrót na górę strony