Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysłał wiadomość, że chce popełnić samobójstwo. Życie mężczyzny uratowali lubińscy policjanci

Data publikacji 15.05.2023

Policjanci wydziału prewencji uratowali mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, zastając desperata w mieszkaniu chwilę po dokonaniu samookaleczenia. Jak zawsze w takiej sytuacji, gdy ludzkie życie i zdrowie jest zagrożone, liczy się każda sekunda. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie trafiła informacja o jednym z mieszkańców miasta, który wysłał wiadomość tekstową do swojej znajomej o chęci podjęcia desperackiego kroku.  

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna dokonał samookaleczenia i konieczna jest natychmiastowa pomoc. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci wydziału prewencji, którzy znaleźli mężczyznę w łazience. Sytuacja była bardzo poważna, bo desperat posiadał głębokie rany cięte przedramienia i stracił dużo krwi. Kontakt ze zrozpaczonym mężczyzną był bardzo utrudniony, a w powietrzu wyczuwalna była woń alkoholu.

Mundurowi błyskawicznie podjęli działania ratujące życie lubinianina. Zatamowali krwawienie i udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej. Kiedy na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, mężczyzna trafił pod ich opiekę, a następnie został przewieziony do szpitala.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań, przyczyniły się do uratowania życia tego mężczyzny. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania lubińskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Zagrożenie samobójstwem - gdzie uzyskać pomoc?

Pamiętaj, sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli masz myśli samobójcze, jesteś ofiarą przemocy lub podejrzewasz, że ten problem może dotyczyć kogoś z Twoich bliskich, zwróć się po pomoc. Uzyskasz ją bezpłatnie w całym kraju w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, adresy znajdują się na stronie Ośrodków Interwencji Kryzysowej i na stronie Interwencji Kryzysowej. Możesz też skorzystać z bezpłatnych telefonów zaufania. 116 123 to ogólnopolski telefon zaufania dla dorosłych, czynny w dni powszednie w godzinach 12-22, natomiast dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie pod numerem 116 111 - infolinia czynna jest codziennie od godz. 12 do 22.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony