Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Bolesławca odzyskali prawie 14 tys. złotych i zatrzymali dwie kobiety podejrzane o ich kradzież

Data publikacji 15.05.2023

Policjanci z Bolesławca w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili dwie podejrzane o dokonanie kradzieży na terenie jednej z lokalnych dyskotek. Łupem kobiet padła między innymi gotówka w różnej walucie, która w większości została odzyskana. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 14 tysięcy złotych i skradzioną kartę płatniczą, przy użyciu której jedna z zatrzymanych usiłowała zapłacić w sklepie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili i zatrzymali dwie kobiety podejrzane w sprawie kradzieży pieniędzy w różnej walucie, telefonu, dokumentów oraz karty płatniczej.

Do przestępstwa doszło na terenie jednej z lokalnych dyskotek. Panie bawiły się w klubie, a następnie wyszły z lokalu z cudzym bezrękawnikiem. Kiedy sprawdziły kieszenie, dokonały podziału gotówki. Jedna z kobiet zabrała też kartę płatniczą. Pozostałe rzeczy, jak twierdzą, wyrzuciły.
Informacje zebrane przez policjantów pozwoliły na wytypowanie osób, które mogły mieć związek z kradzieżą. Jako pierwsza została zatrzymana 28-latka. W jej miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli część pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Dodatkowo kryminalni odzyskali też kartę płatniczą należącą do pokrzywdzonego, którą kobieta próbował zapłacić w sklepie.

Następnie kryminalni zatrzymali 50-latkę, ciotkę i wspólniczkę 28-latki. W wyniku sprawdzenia miejsca zamieszkania starszej z kobiet funkcjonariusze odzyskali kolejne pieniądze. Podejrzane zdążyły już częściowo wymienić euro na złotówki i wydać na bieżące potrzeby oraz uregulować swoje zadłużenia.

Policjanci odzyskali gotówkę w dwóch walutach, łącznie po przeliczeniu na złotówki daje to kwotę blisko 14 tysięcy.

Obie zatrzymane to mieszkanki Bolesławca. 50-latka odpowie za kradzież, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 28-latka usłyszała dwa zarzuty, pierwszy związany z kradzieżą, a drugi dotyczący usiłowania włamania się na konto bankowe poprzez użycie skradzionej karty, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony