Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki interwencji bolesławieckich policjantów sprawca przemocy domowej został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 16.05.2023

Mężczyzna podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką, dzięki interwencji policjantów oraz zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 43-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Teraz odpowie przez sądem, a grozić mu może kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci, podczas prowadzonej interwencji domowej, zatrzymali 43-latka podejrzewanego o znęcanie się nad partnerką. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową, podczas której zaatakował swoją partnerkę, bijąc ją po całym ciele. Jak wskazują informacje zebrane przez mundurowych z Komisariatu Policji w Kruszynie, agresor znęcał się fizycznie i psychicznie nad pokrzywdzoną od kilku miesięcy.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy w wystarczającym stopniu uprawdopodobniał popełnienie przez 43-latka przestępstwa, wobec czego przedstawiony mu został zarzut znęcania się nad pokrzywdzoną. Na podstawie poczynionych przez policjantów ustaleń prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego, do którego sąd się przychylił, wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Agresor był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo, wobec czego odpowiadał będzie przed sądem za popełnienie tego występku w warunkach powrotu do przestępstwa. Grożąca mu kara to nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony