Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana listem gończym 31-latka zatrzymana z narkotykami podczas kontroli drogowej

Data publikacji 16.05.2023

Jaworscy policjanci, w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki Ford, zatrzymali 31-letnią pasażerkę poszukiwaną od kilku miesięcy listem gończym. Kobieta spędzi w zakładzie karnym najbliższe 50 dni. Czas pobytu w więzieniu może się jeszcze wydłużyć, ponieważ w trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy niej narkotyki.

Wczoraj, około godz. 13:00, w miejscowości Bolkowice policjanci Referatu Ruchu Drogowego z jaworskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Za kierownicą samochodu siedziała 25-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Razem z nią jechała 31-letnia mieszkanka Żor. Podczas sprawdzania obu kobiet w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że obie są osobami poszukiwanymi przez wymiar sprawiedliwości.

25-latka była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową Bielsko-Biała Północ do ustalenia miejsca pobytu, natomiast na 31-letnią pasażerkę Sąd Rejonowy w Żorach wydał list gończy celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 50 dni w Areszcie Śledczym w Katowicach.

Kierująca napisała oświadczenie o aktualnym miejscu pobytu, natomiast jej koleżanka natychmiast została zatrzymana i doprowadzona do jaworskiej jednostki.

To jednak nie koniec kłopotów 31-latki. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy niej woreczek strunowy z zawartością białej, sproszkowanej substancji. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to substancja psychotropowa, której posiadanie jest zabronione.

Pobyt 31-latki w więziennej celi może się teraz wydłużyć. Kobieta bowiem usłyszy zarzut dotyczący posiadania zabronionej substancji, za co grozić jej może kara 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony