Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szaleńcza jazda 40-latki skończyła się wysokim mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy

2700 złotych grzywny, 25 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy to efekty szaleńczej jazdy 40-latki. Złotoryjscy policjanci zatrzymali kierującą samochodem, która na odcinku kilku kilometrów niebezpiecznie wyprzedzała inne samochody, zmuszając kierowców do zjeżdżania na pobocze lub gwałtownego hamowania. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą. Przestrzegajmy przepisów i nie zapominajmy o rozsądku na drodze!

Wyprzedzanie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów jaki kierujący pojazdem może wykonać, dlatego przystępując do niego, powinien zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy nie zagraża bezpieczeństwu swojemu oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Nieodpowiedzialne i niebezpieczne manewry skończyć się mogą tragedią na drodze, a w najlepszym wypadku surowymi konsekwencjami. Przekonała się o tym 40-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego, która przemieszczała się swoim pojazdem przez teren powiatu złotoryjskiego. W miejscowości Nowa Ziemia, w miejscu gdzie obowiązuje znak poziomy P-4 „linia podwójna ciągła”, kobieta rozpoczęła manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego, którym zmusiła kierowcę tira do zjechania na pobocze, a jadącego z naprzeciwka kierowcę samochodu osobowego do gwałtownego hamowania i ucieczki z utwardzonej nawierzchni na przydrożny szuter. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii.

Niestety okazało się, że dotychczasowe niebezpieczne manewry nie powstrzymały kierującej fordem przed kolejnym wykroczeniem. Po przejechaniu kolejnych kilkuset metrów, 40-latka w obrębie skrzyżowania, w równie niebezpieczny sposób, wyprzedzała kolejny pojazd.

Świadkami tej sytuacji byli złotoryjscy kryminalni, którzy jadąc nieoznakowanym radiowozem widzieli niebezpieczne zachowanie kierującej na drodze. O wsparcie poprosili patrol ruchu drogowego i natychmiast ruszyli w pościg za kierującą. Zatrzymana do kontroli 40-latka swoje zachowanie tłumaczyła pośpiechem. Za niebezpieczne i niezgodne z przepisami manewry oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2700 złotych, a do jej konta dopisano 25 punktów karnych. Tym samym kobieta z powodu przekroczenia limitu punków straciła prawo jazdy.

Mając na uwadze to zdarzenie, policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą!

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony