Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szereg środków zapobiegawczych wobec mężczyzny, który znęcał się nad swoją żoną

Data publikacji 17.05.2023

Mieszkańcowi powiatu strzelińskiego przedstawiono zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj – powiadom służby!

      W minioną niedzielę 14 maja br., policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gm. Borów. W toku prowadzonych czynności ustalono, że 58 – letni mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, w trakcie której ubliżał oraz groził pozbawieniem życia swojej żonie. Jak ustalono, w trakcie awantury mężczyzna zagroził, że podpali dom. Na tej podstawie mieszkaniec powiatu strzelińskiego został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. W dniu 16 maja br., prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 58 - latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.  Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj – powiadom służby!

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony