Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy znęcania się nad matką i bratem

Data publikacji 18.05.2023

Policjanci z Kowar zatrzymali mężczyznę, który decyzją jeleniogórskiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad najbliższymi. Gehenna rodziny trwała 2 lata. W tym czasie agresor awanturował się, wyzywał ich, bił, popychał, niszczył sprzęty, a także groził im pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

unkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką i bratem. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji domowej, w trakcie której był bardzo agresywny i pobudzony. Jak ustalili policjanci, agresor od 2 lat znęcał się nad najbliższymi, bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich, zastraszał, popychał, bił i poniżał, a także niszczył sprzęty domowe. Groził im również pozbawieniem życia. 

Dodatkowo w trakcie zatrzymania krewki awanturnik znieważał interweniującą policjantkę oraz kierował wobec niej groźby karalne. Nic to jednak nie dało 26-latkowi, gdyż i tak w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty dokonania występków. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego wobec podejrzanego, do którego ten się przychylił wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Teraz 26-latek za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony