Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który w obszarze zabudowanym jechał 116km/h

Data publikacji 18.05.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 37-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych. Oleśniccy funkcjonariusze zatrzymali także jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Oleśniccy funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego kierującego, który w obszarze zabudowanym poruszał się osobową mazdą z prędkością 116km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny zostało uwiecznione za pomocą wideorejestratora nieoznakowanego radiowozu.

Spotkanie z mundurowymi zakończyło się mandatem w wysokości 2000 złotych oraz dopisaniem do indywidualnego konta kierującego 14 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące.

Oleśniccy funkcjonariusze konsekwentnie walczą z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach powiatu oleśnickiego. Wszelkie działania mundurowych zmierzają do wyeliminowania zagrożeń, które mogą skutkować poważnym zdarzeniami drogowymi. Policyjne statystyki pokazują, że wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony